Strona główna Aktualności Dzień Matki w Narodowym Instytucie Onkologii
Dzień Matki w Narodowym Instytucie Onkologii

Dzień Matki to szczególny moment – pełen wdzięczności, bliskości i czułości. To także dobra okazja, by przypomnieć, że kobiety, które na co dzień troszczą się o innych, równie uważnie powinny zatroszczyć się o własne zdrowie.

Z tej okazji Narodowy Instytut Onkologii zaprasza  na wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne organizowane pod hasłem:


                                         „Miłość daje siłę. Profilaktyka daje spokój”



Kiedy?

26 maja 2026 r. w godz. 9:00 –12:00 

Gdzie?
Budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów (poziom 0), ul. W.K. Roentgena 5 


Majowa inicjatywa poświęcona jest zdrowiu kobiet. Zarówno w kontekście profilaktyki onkologicznej, jak i chorób układu sercowo-naczyniowego. Organizatorzy podkreślają, że troska o serce i profilaktyka nowotworowa mają wspólny fundament: regularne badania, zdrowy styl życia i aktywność fizyczna to wyraz świadomego podejścia do własnego zdrowia.

Dlatego też w programie wydarzenia przewidziano liczne działania edukacyjne i konsultacje przygotowane przez specjalistów Narodowego Instytutu Onkologii oraz  naszych Partnerów.

Co będzie czekać na uczestników?

  • Ekspertki Zakładu Profilaktyki Nowotworów będą prowadziły instruktaż samobadania piersi, udzielały informacji dotyczących programów profilaktycznych, a także rejestrowały na badania przesiewowe. Uczestnicy otrzymają również materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej,
  • W wydarzeniu weźmie udział także lekarz kardiolog z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, który będzie edukował na temat profilaktyki chorób układu krążenia i zdrowia serca,
  • Na miejscu obecni będą również Koordynatorzy Opieki Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii, którzy pomogą lepiej zrozumieć ścieżkę diagnostyczno-terapeutyczną, wyjaśnią zasady funkcjonowania karty DILO oraz odpowiedzą na pytania dotyczące przygotowania do badań i wizyt lekarskich,
  • Uczestnicy będą mogli także uzyskać informacje o dostępnych formach wsparcia, m.in. konsultacjach psychologicznych i dietetycznych, a także otrzymać materiały edukacyjne przygotowane przez kliniki Instytutu.


Partnerami wydarzenia są:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, którego przedstawiciele umożliwią m.in. wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), udzielą informacji o Internetowym Koncie Pacjenta oraz przeprowadzą pomiary składu ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi.

Fundacja „Świadomi Życia”, która przygotowała symboliczną akcję wspierającą profilaktykę – osoby korzystające z porad, konsultacji lub zapisujące się na badania otrzymają poduszki w kształcie serca, uszyte przez wolontariuszy Fundacji „Serce od Serca”. 


Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką zdrowotną – szczególnie kobiet, mam i całych rodzin.

Bo troska o innych zaczyna się od troski o siebie.

Do zobaczenia!

Szukaj artykułów, wpisów, stron…

Brak wyników wyszukiwania