Dzień Matki to szczególny moment – pełen wdzięczności, bliskości i czułości. To także dobra okazja, by przypomnieć, że kobiety, które na co dzień troszczą się o innych, równie uważnie powinny zatroszczyć się o własne zdrowie.
Z tej okazji Narodowy Instytut Onkologii zaprasza na wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne organizowane pod hasłem:
„Miłość daje siłę. Profilaktyka daje spokój”
Kiedy?
26 maja 2026 r. w godz. 9:00 –12:00
Gdzie?
Budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów (poziom 0), ul. W.K. Roentgena 5
Majowa inicjatywa poświęcona jest zdrowiu kobiet. Zarówno w kontekście profilaktyki onkologicznej, jak i chorób układu sercowo-naczyniowego. Organizatorzy podkreślają, że troska o serce i profilaktyka nowotworowa mają wspólny fundament: regularne badania, zdrowy styl życia i aktywność fizyczna to wyraz świadomego podejścia do własnego zdrowia.
Dlatego też w programie wydarzenia przewidziano liczne działania edukacyjne i konsultacje przygotowane przez specjalistów Narodowego Instytutu Onkologii oraz naszych Partnerów.
Co będzie czekać na uczestników?
- Ekspertki Zakładu Profilaktyki Nowotworów będą prowadziły instruktaż samobadania piersi, udzielały informacji dotyczących programów profilaktycznych, a także rejestrowały na badania przesiewowe. Uczestnicy otrzymają również materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej,
- W wydarzeniu weźmie udział także lekarz kardiolog z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, który będzie edukował na temat profilaktyki chorób układu krążenia i zdrowia serca,
- Na miejscu obecni będą również Koordynatorzy Opieki Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii, którzy pomogą lepiej zrozumieć ścieżkę diagnostyczno-terapeutyczną, wyjaśnią zasady funkcjonowania karty DILO oraz odpowiedzą na pytania dotyczące przygotowania do badań i wizyt lekarskich,
- Uczestnicy będą mogli także uzyskać informacje o dostępnych formach wsparcia, m.in. konsultacjach psychologicznych i dietetycznych, a także otrzymać materiały edukacyjne przygotowane przez kliniki Instytutu.
Partnerami wydarzenia są:
Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, którego przedstawiciele umożliwią m.in. wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), udzielą informacji o Internetowym Koncie Pacjenta oraz przeprowadzą pomiary składu ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi.
Fundacja „Świadomi Życia”, która przygotowała symboliczną akcję wspierającą profilaktykę – osoby korzystające z porad, konsultacji lub zapisujące się na badania otrzymają poduszki w kształcie serca, uszyte przez wolontariuszy Fundacji „Serce od Serca”.
Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką zdrowotną – szczególnie kobiet, mam i całych rodzin.
Bo troska o innych zaczyna się od troski o siebie.
Do zobaczenia!