Czy wiecie Państwo, że Polska była pionierem w otwieraniu drzwi do farmacji dla kobiet? W 1824 roku, na Uniwersytecie Jagiellońskim, po raz pierwszy w historii kobietom umożliwiono studiowanie farmacji i zdobycie w tej dziedzinie tytułu magistra. Tym samym Polska stała się pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie przyznał kobietom dyplomy farmaceutyczne. To ważny i często niedoceniany fragment historii – zarówno nauki, jak i walki o równość w dostępie do wykształcenia.
Dziś z dumą kontynuujemy tę tradycję, mając w naszych zespołach wybitne farmaceutki i farmaceutów, których wiedza i precyzja są niezwykle ważnym elementem nowoczesnej onkologii.
W NIO-PIB apteka szpitalna to nie tylko miejsce wydawania leków — to centrum dowodzenia całego procesu farmakoterapii. To tutaj, z największą precyzją i odpowiedzialnością są wydawane i powstają indywidualnie przygotowywane leki. Każda decyzja, każdy przeliczony miligram, każda etykieta — mają znaczenie. Wymagają nie tylko wiedzy, ale absolutnej koncentracji i perfekcji.
Praca farmaceutów to nieustanna czujność, analiza i gotowość do podejmowania decyzji wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo pacjentów. To odpowiedzialność, w której nie ma miejsca na błędy. To właśnie ta cicha ale jakże niezbędna obecność farmaceutów sprawia, że leczenie może przebiegać bezpiecznie i skutecznie – każdego dnia, za kulisami klinicznej rzeczywistości.
Dziękujemy Wam za codzienną pracę, która – choć często niewidoczna – ma wielkie znaczenie. 💙