Pan Profesor po raz kolejny znalazł się w gronie najczęściej cytowanych polskich naukowców wg rankingu Highly Cited Researchers. „Lista Highly Cited Researcher z Clarivate ma na celu zidentyfikowanie poszczególnych badaczy w naukach ścisłych i naukach społecznych, którzy wykazali znaczący wpływ na swoją dziedzinę badań. Każdy z nich jest autorem wielu wysoko cytowanych artykułów, które plasują się w 1 proc. najlepszych cytowań w swojej dziedzinie i roku publikacji w Web of Science w ciągu ostatniej dekady” – czytamy w komunikacie.

W tym roku wyróżniono tylko 6 naukowców z Polski, a tylko dwóch – w tym prof. Rutkowskiego – w dziedzinie nauk medycznych.

https://clarivate.com/highly-cited-researchers/?action=clv_hcr_members_filter&clv-paged=1&clv-category=&clv-institution=&clv-region=Poland&clv-name=&utm_medium=press&utm_source=earned_coverage

 

Ponadto Profesor Rutkowski pozyskał grant Narodowego Centrum Nauki. Projekt realizowany pod kierownictwem profesora Rutkowskiego nosi nazwę „Profilowanie molekularne mięsaków tkanek miękkich w guzie i we krwi obwodowej w aspekcie odpowiedzi na leczenie oraz wczesne wykrywanie wznowy lub rozsiewu”.

Pełna lista laureatów jest dostępna pod linkiem:

https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2023-11-23-wyniki-opus22-preludium25

Panu Profesorowi gratulujemy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne!