Trwa siódma edycja Warsaw Live Endoscopy, wydarzenia którego NIO-PIB jest współorganizatorem i gospodarzem. Odbywa się ono bowiem właśnie w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym.

 

WLE’ 2023 to 2-dniowe spotkanie dostępne dla globalnej publiczności. Wybitni eksperci w dziedzinie gastroenterologii i endoskopii prezentują najnowsze zagadnienia endoskopii diagnostycznej i terapeutycznej. Głównym elementem spotkania są wykonywane na żywo zabiegi bezpiecznej klinicznie i skutecznej endoskopii.

 

Pierwsza edycja WLE  odbyła się w 2017 roku. Od tego czasu warsztaty wpisały się na stałe do kalendarzy polskich i światowych endoskopistów. Podczas czterech ostatnich edycji wydarzenia, czołowi eksperci krajowi i zagraniczni wykonali łącznie 116 procedur endoskopowych.

 

Licznie przybyłych gości i uczestników tegorocznych warsztatów przywitali prof. dr hab. n. med. Michał F. Kamiński – kierownik Zakładu Profilaktyki Nowotworów NIO-PIB i kierownik naukowy WLE, prof. dr hab. n. med. Jarosław Reguła – kierownik Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej oraz gotowy do transmisji z sali zabiegowej zespół ekspertów Narodowego Instytutu Onkologii.

 

 

Program wydarzenia jest dostępny pod linkiem:

https://wlendoscopy.pl/#program