Z radością informujemy o zbliżającym się starcie wyjątkowego projektu, jakim jest rozpoczynający się 19.03 cykl warsztatów naukowo – szkoleniowych dla lekarzy onkologów i pielęgniarek onkologicznych, poświęconych skutecznemu zapobieganiu i leczeniu skutków ubocznych leczenia onkologicznego – „Powikłania po leczeniu onkologicznym”.

W trakcie dwóch dni spotkania, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej elementom prowadzonych terapii onkologicznych związanych m.in. z leczeniem napromiennym, pielęgnacją i leczeniem ran i odczynów popromiennych czy roli prehabilitacji w planowaniu terapii.

Opiekunem merytorycznym warsztatów jest dr n. med. Dorota Kiprian – kierownik Zakładu Radioterapii, Z-ca kierownika Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi i Naczelny Radioterapeuta NIO-PIB oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Wspomagającej  w Onkologii „Ocalić Jakość Życia”.

 

Dr Kiprian jest specjalistą 2° w zakresie radioterapii onkologicznej. Od początku pracy zawodowej związana jest z Narodowym Instytutem Onkologii.  Jest Członkinią licznych towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, m.in. Narodowego Konsorcjum Hadronoterapii, Komisji Konsultanta Krajowego do spraw Rozwoju Terapii Protonowej w Polsce, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, Multinational Assosiation of Supprive Care In Cancer. Założycielka Polskiej Grupy Specjalistów ds. Profilaktyki i Leczenia Powikłań w Jamie Ustnej oraz współzałożycielka European Oral Care In Cancer Group. Autorka lub współautorka doniesień naukowych publikowanych w czołowych czasopismach medycznych w publikacji drukowanych w Polsce i zagranicą.

 

Wydarzenie, którego organizatorem jest  Polskie Towarzystwo Terapii Wspomagającej w Onkologii, odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym NIO-PIB.

Program wydarzenia

 

Cieszymy się, że możemy Państwa gościć i życzymy owocnego spotkania!